Wybór zawiasów do drzwi

2019-02-20

Zawiasy na rynku są dostępne w bardzo różnych odmianach. Jednocześnie ruchome elementy w drzwiach będą w stanie odpowiednio funkcjonować jedynie, jeśli właściwie dopasuje się zawiasy. Dodatkowo wybór zawiasów wymaga zapoznania się z poszczególnymi produktami, gdyż zawiasy występują w bardzo różnych odmianach.

 

Im lepiej wyselekcjonuje się zawiasy do drzwi http://www.agas.pl/ tym można liczyć na znacznie lepsze funkcjonowanie drzwi. Jednocześnie przy wybieraniu zawiasów istotne jest nie tylko decydowanie się na produkty wykonane z odpowiednich materiałów, ale trzeba również brać pod uwagę konstrukcję zawiasów, a także sposób działania. Wstępnie warto w tym względzie zapoznać się z poszczególnymi odmianami zawiasów, co można obecnie zrealizować wstępnie za pośrednictwem stron internetowych, które są specjalistycznymi stronami poświęconymi materiałom wykończeniowym. Do drzwi mogą być stosowane między innymi takie typy zawiasów jak zawiasy wkręcane, wkuwane, wahadłowe. Jednak oprócz wyboru odpowiedniego typu zawiasów do drzwi niezbędne jest również branie pod uwagę materiały, z których wykonane są zawiasy poszczególnych typów do różnych rodzajów drzwi. W tym względzie niezbędne jest decydowanie się na inne zawiasy do drzwi, które wykonane są z drewna, szkła czy metali. 

 

Parametry zawiasów

Na rynku zawiasów można spotkać się z dedykowanymi produktami do różnych rodzajów drzwi. Pozwala to na znacznie lepsze dopasowanie poszczególnych zawiasów do parametrów materiałów, z których wykonane są drzwi. Trzeba brać pod uwagę, że drzwi wykonane z drewnianych materiałów to najczęściej drzwi o znacznie większej wadze. Dotyczy to szczególnie drzwi zewnętrznych, które dla zapewnienia znacznie lepszej trwałości realizowane są z twardszych gatunków drewna. W takim przypadku zawiasy również muszą zapewnić możliwość utrzymania cięższych drzwi. Wytrzymałe zawiasy do drzwi będą w stanie zapewnić zarówno odpowiednią funkcjonalność, a także odpowiednio długi czas użytkowania bez ryzykowania uszkodzeń. Jeśli selekcjonuje się materiały, z których wykonywane są zawiasy do drewnianych drzwi decydować można się między innymi na zawiasy ze stali czy mosiądzu.

 

Parametry drzwi

Przy wybieraniu zawiasów trzeba brać pod uwagę również parametry drzwi. Kluczowa jest waga drzwi, gdzie wybranie zbyt słabych zawiasów nie będzie w stanie zapewnić utrzymania drzwi mających dużą wagę. Przekładać się to może zarówno na znacznie szybsze uszkodzenie się zawiasów, ale również na uszkodzenie się samych drzwi. Gdy wybiera się zawiasy można skorzystać również z informacji dotyczących tego do jakiej wagi drzwi kupowane zawiasy są przeznaczone. W tym względzie można znaleźć zarówno zawiasy do drzwi lekkich, jak też zawiasy do drzwi o dużej wadze. Kolejnym parametrem, który warto brać pod uwagę przy wybieraniu drzwi jest szerokość drzwi, która również będzie wpływać na możliwość zamontowanie określonego rodzaju zawiasów. Jeśli chce się pozyskać najbardziej odporne zawiasy wówczas dobrym rozwiązaniem jest zwrócenie uwagi na klasę trwałości, gdzie najwyższej klasy zawiasy są w stanie oferować wyjątkową trwałość przy zachowaniu funkcjonalności.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018