Wózki transportowe do baterii – jeszcze prostsza wymiana baterii trakcyjnych

2019-01-03

Wymiana baterii trakcyjnych nie musi być trudna. Aktualnie w tym celu coraz częściej stosuje się specjalistyczne systemy, dzięki którym można łatwo i szybki transportować i podłączać nowe akumulatory, by uzyskać optymalną płynność prac.

 

Akumulatory – baterie trakcyjne to sprzęt powalający na wydają pracę nawet przez 365 dni w ciągu roku. Stosowane są tam, gdzie ważna jest niezawodne działanie urządzeń, dlatego też wyróżniają się odpowiednią żywotnością i trwałością.

 

Baterie trakcyjne używane są między innymi w wózkach widłowych i podnośnikach, a także w innych sprzętach transportowych, na przykład w halach produkcyjnych, w przemyśle petrochemicznym, w motoryzacji.

 

Podobnie jak inne akumulatory, także te trakcyjne z czasem ulegają wyczerpaniu. Najczęściej wymagają regularnego doładowywania raz na dobę, aby działać niezawodnie, na przykład w przypadku wózków widłowych stosowanych do transportu mienia w magazynach, centrach logistycznych, halach produkcyjnych.

 

Gdy nie ma czasu na ładowanie, można wymienić baterię na nową – w tym celu bardzo pomocne są wózki transportowe do baterii http://janczewski.eu/oferta/wozki-do-wymiany-baterii/, które wchodzą w skład zaawansowanych systemów wymiany baterii.

 

Dlaczego stosuje się wózki transportowe do baterii trakcyjnych?

Wymiana akumulatorów – baterii trakcyjnych wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy, doświadczenia oraz właściwego zaplecza technicznego. Wynika to z faktu, że proces ten może być niebezpieczny.

 

Szczególnym zagrożeniem jest uszkodzenie mechaniczne baterii, na przykład wskutek jej upadku. W konsekwencji może dojść wtedy do wycieku elektrolitu, a to może oznaczać zagrożenie dla życia i zdrowia pracowników, a także może wywołać poważne uszkodzenia w zakładzie pracy.

 

Druga kwestia to sam ciężar baterii trakcyjnych. Tego rodzaju sprzęt jest dość ciężki – może ważyć kilkaset kilogramów, ale w użyciu znajdują się również akumulatory trakcyjne, które potrafią ważyć około 1-2 tony.

 

Zatem wypięcie baterii z urządzenia i jej przeniesienie, a potem wpięcie do kolejnego urządzenia nie jest możliwe tylko z wykorzystaniem rąk – konieczne są odpowiednie wózki transportowe do baterii, które posiadają właściwą nośność i chronią baterię podczas manipulacji.

 

Rodzaje wózków transportowych do baterii trakcyjnych

Aktualnie w użyciu znajdują się dwa rodzaje wózków transportowych do przewozu baterii trakcyjnych. Możemy podzielić je na:

 

·        wózki ręczne – przeznaczone są do transportu baterii lżejszych, mających do około 500 kilogramów, ponieważ przewóz baterii polega wtedy na wykorzystaniu siły fizycznej

·        wózki mechaniczne – pozwalają na łatwiejszy transport cięższych baterii, posiadają specjalne mechanizmy przekładniowe, a sam przewóz akumulatora jest podobny jak przy transporcie ładunków wózkiem widłowym

 

Zatem wózki transportowe do baterii dobiera się indywidualnie w zależności od tego, z jakiego rodzaju baterią mamy do czynienia.

 

Nowoczesne wózki transportowe do baterii to niezbędny dodatek w każdym zakładzie, w którym używane są urządzenia bazujące na bateriach trakcyjnych – dzięki nim ich wymiana może być jeszcze szybsza i sprawniejsza, a także bezpieczniejsza.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018