W jaki sposób można zorganizować wideokonferencję?

2018-12-19

Wideokonferencja to najlepszy wybór wtedy, gdy w spotkaniu nie mogą wziąć udział ważne osoby, ale zależy nam na ich uczestnictwie. Dzięki nowoczesnym technologiom w wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy wymagani rozmówcy!

 

Nie musimy być w danym miejscu, aby porozmawiać o z daną osobą. Możemy do niej po prostu zadzwonić. Nowoczesny sprzęt pozwala nam obecnie nie tylko na transmisję głosu, ale również naszego obrazu. Co więcej, to możliwe nie tylko pomiędzy dwoma rozmówcami, ale również większą ich liczbą.

 

Czym jest wideokonferencja https://itencio.com/pl/rozwiazania-dla-sal-konferencyjnych.html?

Pod terminem takim jak „wideokonferencja” kryje się metoda interaktywnej komunikacji multimedialnej, która najczęściej odbywa się z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu komputerowego.

 

Wideokonferencja pozwala na przekaz zarówno dźwięku, jak i obrazu w czasie rzeczywistym pomiędzy rozmówcami – nawet jeśli przebywają oni w znacznym oddaleniu od siebie.

 

Zatem wideokonferencja jest podobna do telekonferencji, czyli pozwala na powadzenie rozmów pomiędzy wieloma użytkownikami jednocześnie. Różnica polega na tym, że w wideokonferencjach dodatkowo transmituje się obraz.

 

Dzisiaj wideokonferencja ma bardzo szerokie zastosowanie – taka metoda komunikacji może być używana zarówno w życiu prywatnym, jak również na bardziej oficjalnym szczeblu. Przez wideokonferencję można komunikować się z rodziną i znajomymi, można również organizować krajowe i międzynarodowe konferencje biznesowe, polityczne, naukowe.

 

Zatem wideokonferencja to komunikacja, która niesie ze sobą szereg zalet – z nią można poczuć się tak jak na spotkaniu twarzą w twarz, nawet jeśli rozmówcy znajdują się setki, a nawet tysiące kilometrów dalej.

 

W jaki sposób można zorganizować wideokonferencję?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, wideokonferencja możliwa jest do przygotowania dzięki wykorzystaniu specjalnych urządzeń komputerowych.

 

Obraz uczestników wideokonferencji pobierany jest z wykorzystaniem urządzeń takich jak smartfon, tablet, kamera internetowa podłączona do komputera czy też kamera pokazująca ogólny wygląd pomieszczenia z rozmówcami.

 

Do prowadzenia wideokonferencji potrzebne będą również mikrofon oraz głośniki albo też zestawy słuchawkowe lub zestawy głośnomówiące. Oprócz tego wymagane jest także właściwe oprogramowanie, na przykład program komputerowy albo aplikacja mobilna, które prowadzają na prowadzenie rozmowy.

 

Naturalnie, będzie potrzebne również podłączenie do sieci. Od niego zależy w dużej mierze jakość wideokonferencji. Minimalna prędkość połączenia do wykonania wideokonferencji to 128 kb/s, ale im łącze będzie szybsze, tym lepiej. Nowoczesne łącza pozwalają na prowadzenie rozmów wideo nawet przy rozdzielczości Full HD.

 

Wideokonferencja – warto skorzystać z pomocy ekspertów

Kompleksową realizacją wideokonferencji zajmują się również specjalistyczne firmy, które dostarczają klientom odpowiedni sprzęt do ich realizacji.

 

Profesjonalne firmy zajmujące się sprzedażą sprzętu wspierającego komunikację w biznesie mogą zaprojektować dla klienta system, który będzie pozwalał na efektywne prowadzenie wideokonferencji z rozmówcami z całego świata.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018