Naprawa izolacji poprzez iniekcje

2018-11-26

Właściwe działająca izolacja w murach ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia trwałości murów. Jednocześnie oddziaływanie warunków atmosferycznych, a przede wszystkim wody z gruntu może wpływać na występowanie zawilgocenia murów. Oczywiście najczęściej taka sytuacja występuje w przypadku, gdy niewłaściwe funkcjonuje izolacja, która została wykonana w murach czy fundamentach budynku.

 

Jeśli występuje uszkodzenie izolacji wówczas woda może przedostawać się do murów. W ten sposób dochodzi do zawilgocenia się murów. Trzeba brać pod uwagę, że wilgoć wpływa bardzo negatywnie na jakość materiałów budowlanych, które mogą ulegać znacznie szybciej uszkodzeniom. Jednak wilgoć, która pojawia się w budynku może wpływać bardzo negatywnie również na użytkowników budynku. Jest to sytuacja, która występuje szczególnie w przypadku, gdy wilgoć prowadzi do rozwijania się bakterii czy grzybów. Wilgoć stanowi doskonałe warunki do rozwijania się szczególnie grzybów. Pozbycie się grzybów z budynku bywa bardzo trudne. Niezbędne jest wykonywanie zarówno osuszania murów, a często stosowania również odpowiednich preparatów, które pozwalają na pozbycie się grzybów. Bardzo ważne jest z tego powodu decydowanie się na przeciwdziałanie pojawianiu się wilgoci. W tym celu trzeba odpowiednio szybko reagować na pojawianie się wilgoci w murach. Poprawa izolacji poprzez takie metody jak iniekcja murów http://budwod.eu/oferta/izolacje-cisnieniowe/ pozwala na skuteczne przeciwdziałanie pojawianiu się wilgoci.

 

Wykonanie iniekcji

Atutem metod iniekcyjnych przy usuwaniu zawilgocenia jest to, że można je stosować bez konieczności ingerowania w konstrukcję budynku. Takie ingerencje to znacznie większe koszty. Natomiast iniekcja murów, jeśli jest możliwa do wykonania opiera się na wstrzykiwaniu w mury specjalnych preparatów. Mają one na celu zapewnienie odnowienia izolacji. Poprawienie izolacji pozwala na przeciwdziałanie przenikaniu wody przez mury, co pozwala również na ograniczenie zawilgocenia się murów. Obecnie iniekcje mogą być stosowane w coraz większej liczbie przypadków, co wynika między innymi z możliwości stosowania różnych metod iniekcyjnych, w tym wielu innowacyjnych technologii.

 

Naprawa izolacji

Izolacja w budynkach z czasem zawsze będzie ulegała uszkodzeniom. W bardzo starych budynkach trzeba liczyć się z tym, że izolacja może nie działać właściwe. Niezbędne jest w takim przypadku decydowanie się na wykonanie takich prac, które pozwalają na poprawienie izolacji. Jednocześnie nie warto w tym względzie nadmiernie czekać, gdyż im bardziej uszkodzone są mury, tym wykonanie prostszych napraw jest znacznie mniej skuteczne. 

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018