Jak wybrać najlepszego adwokata do rozwodu?

2019-03-19

W życiu różnie bywa – zdarza się i tak, że wieloletnie małżeństwa postanawiają się rozejść. Dopóki obie strony są co do tego zgodne, wszystko jest „w porządku”. Prawdziwe kłopoty pojawiają się wtedy, gdy rozwodu chce tylko jedna strona lub ktoś żąda przyjęcia winy przez drugą stronę. W takiej sytuacji rozwód potrafi ciągnąć się miesiącami i nie ma mocnych, by zamknąć go bez pomocy prawnika. Aby wybrać właściwego, nie wystarczy tylko wpisać w okienko wyszukiwarki internetowej hasła „adwokat rozwód warszawa http://www.mazuriwspolnicy.pl/adwokat/”. Na co zatem zwrócić uwagę, by sprawa rozwodowa zamknęła się możliwie szybko?


Prawnik czy kancelaria

Dla laika to zupełnie bez różnicy. Wpisuje w wyszukiwarkę internetową „adwokat rozwód warszawa” i po prostu klika w pierwszy wyświetlający się wynik. Wielu jest też przekonanych, że renomowana kancelaria znacznie lepiej poradzi sobie ze sprawą rozwodową. Czy aby na pewno? Zanim ostatecznie wybierzesz kancelarię, która poprowadzi twój rozwód, upewnij się, jakie stosują praktyki. Może bowiem okazać się, że w tej firmie każdą sprawą zajmują się wspólnie, zmieniając się na kolejnych jej etapach. Możesz odnieść wrażenie, że nikt tak naprawdę nie pochylił się nad twoim problemem.


Kwalifikacje i doświadczenie

Oczywiście, że są młodzi prawnicy, którzy są naprawdę zakochani i biegli w swoim zawodzie. Niemniej zręczność prawnicza to coś, co przychodzi wraz z doświadczeniem i latami pracy. Oczywiście, nieodpowiednio wykształcona osoba nie otworzy kancelarii i nie będzie świadczyła usług prawniczych, jednak warto przy przeglądaniu ofert spod hasła „adwokat rozwód warszawa” wziąć pod uwagę ilość podobnych spraw i długość obecności na rynku. Poszukaj także w Internecie opinii o prawniku, którego chcesz zatrudnić. Może się okazać, że jest bardzo drogi, stosuje nieuczciwe metody lub po prostu nie traktuje swoich klientów jak ludzi, a jedynie jak nadchodzącą wypłatę.


Specjalizacja

Kiedy szukasz prawnika pod hasłem „adwokat rozwód warszawa” upewnij się, że przeglądane przez ciebie profile to osoby wyspecjalizowane. Oczywiście, każdy prawnik skończył takie same studia prawnicze, niemniej prawo to bardzo szeroka dyscyplina i nie ma mocnych, by ktokolwiek był w stanie być alfą i omegą we wszystkich jej gałęziach. Dlatego skup się na poszukiwaniu tego, który specjalizuje się w prawie rodzinnym, a najlepiej: ściśle w rozwodach. Taka osoba będzie zorientowana w najnowszych zmianach w prawie i – co bardzo ważne – będzie posiadała duże doświadczenie w sprawach rozwodowych, przez co niewiele sytuacji na sali sądowej będzie w stanie ją zaskoczyć czy wyprowadzić z równowagi. Doświadczony w rozwodach prawnik to twoja gwarancja – nie oszuka cię i nie obieca tego, czego uzyskać z pewnością nie możecie.


Nić porozumienia

To może początkowo zabawnie brzmieć, jednak rozwód jest sprawą bardzo delikatną i potrzebne jest ogromne wyczucie. Pozwól kierować się pierwszemu wrażeniu, które poczujesz podczas pierwszej rozmowy z prawnikiem, którego wstępnie wybrałaś spośród wszystkich spod hasła „adwokat rozwód warszawa”. Jeśli czujesz się ignorowany lub po prostu nie czujesz porozumienia, śmiało poszukaj kogoś innego.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018