Dlaczego warto zdecydować się na nosidło ergonomiczne dla dziecka?

2018-12-19

Wózek nie musi być jedynym sposobem na łatwy transport maluszka. Można zdecydować się również na nosidełko, które doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i poza nim. Najlepszy wybór to nosidełko ergonomiczne. Dlaczego warto je zakupić?

 

W sklepach oferujących nosidła dla dzieci można znaleźć obecnie wiele różnych modeli. Najbardziej popularne to nosidełka ergonomiczne, które w swoim asortymencie posiada między innymi firma Tarabanik https://tulsie.pl/kategoria-produktu/nosidelka/tarbanik/ z Polski.

 

Dlaczego warto wybrać dla swojego malucha nosidełko ergonomiczne?

 

1. Nosidełko ergonomiczne pozwala na przyjęcie zdrowej pozycji dla dziecka

Nosidełkami ergonomicznymi nazywa się takie nosidełka, które mają specjalną konstrukcję pozwalającą dziecku na przyjęcie najlepszej dla niego pozycji. Pozycja ta nazywana jest także „pozycją żabki”, ponieważ nóżki dziecka są wtedy rozstawione na boki.

 

Ergonomiczne nosidełko nie powoduje, że dziecko zwisa na nim, opierając się na swoim kroczu, ale jest równomiernie podtrzymywane. Nie dochodzi zatem do sytuacji, gdy kręgosłup i bioderka dziecka są narażone na powstawanie wad.

 

2. Nosidełko ergonomiczne jest wszechstronne

Nowoczesne nosidełka, na przykład od firmy Tarabanik, są wszechstronne i można używać ich w wielu sytuacjach.

 

Nosidełko może być używane w domu, na przykład podczas sprzątania czy wypoczynku, aby dziecko było blisko rodzica czy opiekuna. Także można stosować go na zewnątrz – podczas spaceru, na zakupach, w trakcie wizyty u lekarza, przy załatwianiu spraw urzędowych, w trakcie podróżowania.

 

Zatem nosidełko ergonomiczne będzie przydatne w wielu sytuacjach, gdy nie możemy albo po prostu nie chcemy korzystać z wózka.

 

3. Nosidełko ergonomiczne ułatwia karmienie piersią

Kobiety noszące nosidełka ergonomiczne mogą również karmić w nich piersią. Specjalna konstrukcja nosidełek powoduje, że pierś jest odpowiednio osłonięta, dlatego karmienie jest dyskretne.

 

4. Nosidełko ergonomiczne może być noszone w różnych pozycjach

Wiele nosidełek ma opcję zakładania na przód oraz na tył. Dzięki temu dziecko można trzymać brzuch do brzucha lub nosić je na plecach.

 

Noszenie dziecka z przodu jest wybierane najczęściej – to najlepszy wybór dla mniejszych dzieci. Nosidełko założone na tył jest wygodniejsze dla rodzica, ponieważ daje mu więcej przestrzeni do dyspozycji. Noszenie na plecach lubią także starsze dzieci, ponieważ mogą łatwo obserwować swoje otoczenie.

 

5. Nosidełko ergonomiczne jest łatwe w użytkowaniu

Wielu rodziców decyduje się na zakup nosidełek, ponieważ są łatwiejsze w stosowaniu niż chusty. Nie wymagają skomplikowanego wiązania i dzięki temu są także uznawane za pewniejsze i bezpieczniejsze.

 

Nosidełka, na przykład Tarabanik, posiadają specjalną regulację elementów – naramienników i pasa biodrowego, dlatego też można dostosować je indywidualnie do swojej sylwetki.

 

6. Nosidełko ergonomiczne to zakup na lata

Wiele nosidełek ergonomicznych jest przystosowanych do noszenia przez dzieci o wadze od 3,5-4 do 20 kg. Dzięki temu raz zakupiony produkt będzie mógł posłużyć na długi czas.

 

Aby mieć pewność, że nosidełko będzie bezpieczne i wygodne, a także przez ten cały okres będzie odpowiednio wytrzymałe, warto wybrać sprawdzone marki jak Tarabanik.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018