Co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz ortodontę dla siebie?

2018-12-19

Naturalnie proste i zdrowe zęby to raczej rzadkość. Większość z nas musi odbywać regularne wizyty u dentysty celem ich leczenia, a sporo ludzi dodatkowo wymaga leczenia ortodontycznego. I nie ma się czego bać! Dobry ortodonta dobierze najlepszy sposób leczenia i sprawi, że comiesięczne wizyty staną się przyjemnością. Po wszystkim natomiast będziesz mógł cieszyć się pięknym uśmiechem, który doda ci pewności siebie.


Kto może nosić aparat ortodontyczny?


Współczesne aparaty na zęby mogą być założone każdemu, u kogo stwierdzono wagę zgryzu wymagającą korekty. Jeszcze kilka lat temu nie zakładano go dzieciom, które mają mleczne zęby. Decyzja ta jest jednak bardzo indywidualna. Dobry ortodonta http://dobryortodontawarszawa.pl/ z pewnością zaproponuje idealne rozwiązanie dla danej wady u konkretnego człowieka.


Uogólniając, najlepszym momentem na założenie aparatu na zęby jest okres pomiędzy 7. a 29. rokiem życia. Później część efektów będzie trudniejsza do osiągnięcia, a leczenie może potrwać dłużej, dlatego nie warto tego odkładać.


Jak wygląda pierwsza wizyta u ortodonty?


Pierwsza wizyta to przede wszystkim adaptacja - dokładnie taka sama, jaką przeprowadza się małym dzieciom, które pierwszy raz przychodzą do dentysty. Dobry ortodonta podczas takiej wizyty oceni wstępnie stan zębów, wykona zdjęcie rentgenowskie i zaproponuje formę leczenia wraz z czasem całej kuracji i przewidywanymi jej efektami, przedstawi koszty oraz odpowie na wszystkie twoje pytania.


Taka wizyta jest szczególnie ważna dla osób, które z jakichś przyczyn boją się dentysty i każda obecność w gabinecie jest dla nich bardzo stresująca. Jeśli zatem nie jesteś pewny, czy trafiłeś do właściwego lekarza, masz szansę przekonać się, czy to dobry ortodonta, w którego ręce oddasz swoje zdrowie. Jeśli nie rozwiał twoich wątpliwości, nie wzbudził twojego zaufania - nic na siłę. Pamiętaj, że spędzisz u niego trochę czasu i po prostu musisz wierzyć w jego kompetencje.


Ile kosztuje aparat na zęby?


Nie da się jednoznacznie powiedzieć, ile będzie kosztowała cała kuracja. Jej cena to nie tylko sam aparat, ale także wizyty kontrolne, które odbywają się średnio co 5 tygodni przez cały okres prostowania zębów aparatem. Dobry ortodonta z pewnością podczas pierwszej wizyty oszacuje dla ciebie całkowity koszt leczenia. Nie bądź przerażony - wszystkie te koszty są rozciągnięte w czasie i nie oznacza to, że finansowo nie dasz rady.


Cena samego aparatu na zęby może być bardzo różna. Średni koszt leczenia najbardziej tradycyjnym stalowym aparatem to około 3 tysiące na jeden łuk. Współczesna ortodoncja jednak pozwala na zdecydowanie większą dyskrecję, która zapewni ci komfort psychiczny, ceny aparatu mogą wahać się od 7 tysięcy do nawet 20 tysięcy złotych. Oczywiście, nie każdy musi aż tyle inwestować, bo cel jest prosty - wyprostować zęby, zapomnieć o wadzie zgryzu i cieszyć pięknym, zdrowym uśmiechem na co dzień. Dobry ortodonta na pewno znajdzie rozwiązanie idealne dla ciebie, więc postaraj się mu zaufać, gdy w jego ręce oddajesz swoje zdrowie i zadowolenie z efektu.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018