Budowanie dachów zielonych

2018-11-28

Zielone dachy stają się coraz bardziej popularne, co wynika między innymi z walorów estetycznych takich dachów. Jednocześnie tego rodzaju dachy mogą być realizowane zarówno w domach jednorodzinnych jak też na dużych obiektach wielko powierzchniowych. Wiele firm decyduje się na tworzenie zielonych dachów, co pozwala na stworzenie zielonych sfer w przestrzeniach miejskich.

 

Oprócz walorów estetycznych dachy zielone są w stanie zapewnić wiele dodatkowych korzyści. Dotyczy to między innymi poprawy kondycji dachu. Zielone dachy pozwalają na stworzenie znacznie lepszej izolacji akustycznej. Poprawione może być również izolacja termiczna. Wynika to z właściwości, które posiada roślinność. Znajdująca się na dachu roślinność jest w stanie zapewnić między innymi ochronę dachu przed działaniem promieniowania słonecznego, a także wahaniami temperatur. Dach może być również znacznie lepiej zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jednocześnie obecnie można stworzyć zielone dachy w coraz bardziej korzystnych cenach, co między innymi wynika z rosnącej liczby firm oferujących realizowanie takich dachów. Dodatkowo wykorzystać można rozwiązania systemowe, które pozwalają również na szybsze wykonanie zielonego dachu. Wybierać można również różne typy dachów, jak dach intensywny http://gcl.com.pl/zinco-zielone-dachy/rozwiazania-systemowe/dach-intensywny/.

 

Zielone dachy intensywne

Jeśli chce się stworzyć zielone dachy, które prezentują się jako ogrody na dachach wówczas warto decydować się na dach intensywny. Stworzenie takiego dachu pozwala na zapewnienie przestrzeni do rekreacji na dachu. Jednocześnie przy realizowaniu dachów intensywnych można również decydować się na bardzo różne rośliny, które posadzi się na dachu. Wybierać można rośliny, które wymagają różnego zakresu prac ogrodowych w celu utrzymania odpowiednio prezentujących się roślin. Najczęściej na dachach intensywnych sadzone są byliny, trawa. Jednak decydować można się również na krzewy czy drzewa. Jednak trzeba brać pod uwagę, że im trudniejsze w uprawie wybierze się rośliny, tym znacznie więcej czasu trzeba będzie poświęcać na regularną pielęgnację. Jednocześnie rosnąć będą nakłady finansowe na utrzymanie ogrodów na dachach.        

 

Trwałe dachy

Ważne jest by do realizowania dachów zielonych wybierać firmy, które mają dobre opinie oraz doświadczenie w stosowaniu wybranej technologii. Ma to bardzo duże znaczenie z punktu widzenia uzyskania odpowiedniej jakości wykonania dachów. Jest to ważne między innymi z punktu widzenia trwałości takich elementów dachów, jak izolacje na dachu, które oferują izolację termiczną czy akustyczną.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018